Διατέθηκαν 20 εκατ. ευρώ για μια καμπάνια -υποτίθεται- ενημέρωσης των ανθρώπων έναντι της πανδημίας με τον γενικό τίτλο “Μένουμε σπίτι”. Τα χρήματα πήγαν , κατά κύριο λόγο, σε ιστοσελίδες που δημοσίευαν ένα banner και όχι σε τηλεόραση και ραδιόφωνο που σήκωσαν το βάρος της ενημέρωσης. Μετά την αύξηση των κρουσμάτων COVID-19, κατά τη διάρκεια του Καλοκαιριού μήπως πρέπει να αξιολογηθεί η καμπάνια και οι φορείς που την σχεδίασαν; Ποιος ο λόγος να τρέχει νέα καμπάνια, αν είχε πετύχει η προηγούμενη;
![](https://mediagr.org/wp-content/uploads/2020/05/ellada-covid-19-nekroi-krousmata-2591-sunolika.jpg)