Συνεχίζεται η διαδικασία μετεξέλιξης της streaming υπηρεσίας ΑΝΤ1+. Η συμφωνία του Ομίλου ΑΝΤΕΝΝΑ με τη Formula 1 καταργεί την ταυτόχρονη θέαση του πρωταθλήματος κατά το τρέχον έτος. Ο αγώνας θα προβάλλεται ελεύθερα στην υπηρεσία ΑΝΤ1+ πρώτα και ετεροχρονισμένα στον ΑΝΤ1. Μόνο το 1o Grand Prix της σεζόν, που θα πραγματοποιηθεί στο Μπαχρέιν το Σάββατο 2 Μαρτίου, θα προβληθεί ζωντανά στις 17:00 αποκλειστικά από τον ΑΝΤ1+, τον ΑΝΤ1 και στη μεγάλη οθόνη των Village Cinemas, βάζοντας στην εξίσωση και τους κινηματογράφους του ομίλου. Υπενθυμίζεται πως η F1 μεταδιδόταν ζωντανά και ελεύθερα από την ΕΡΤ επί κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ, αλλά μετά την αλλαγή διακυβέρνησης κατέληξε στον ΑΝΤ1.
![](https://mediagr.org/wp-content/uploads/2024/02/ANT1_To-φαντασμαγορικό-show-Royal-Rumble-έρχεται-ζωντανά-και-αποκλειστικά-την-Κυριακή-28-Ιανουαρίου-στο-ANT1_photo1-1024x576.jpg)
Η αξιοποίηση των κινηματογράφων Village περνάει και μέσα από τη σειρά κινουμένων σχεδίων «Ο Τριγωνοψαρούλης», η οποία μεταδίδεται από τον ΑΝΤ1+. Ο Όμιλος ΑΝΤΕΝΝΑ ξεκίνησε τις προβολές για τα παιδιά των εργαζομένων στα Village Cinemas, με την παρουσία του συγγραφέα του βιβλίου Βαγγέλη Ηλιόπουλου, ενώ ο ΑΝΤ1+, σε συνεργασία με την εταιρεία παραγωγής White Fox, θα οργανώσει προβολές του «Τριγωνοψαρούλη σε παιδιά δημοτικού και προσχολικής ηλικίας, καθώς και σε νοσοκομεία και σωφρονιστικά ιδρύματα.